КОРРУПСИЯ_ТАРАҚҚИЁТГА_ТАҲДИД Халк депутатлари Янгиқўрғон туман Кенгаши доимий комиссия раислари ва туман Кенгаши котибияти томонидан Янгиқўрғон  туман электр таъминоти корхонасида мамлакатимизда тараққиётга жиддий тўсиқ бўлаётган энг долзарб муаммолардан бири – коррупсияга қарши курашиш амалга оширилаётган ишлар ўрганилди.
КОРРУПСИЯ_ТАРАҚҚИЁТГА_ТАҲДИД
Халк депутатлари Янгиқўрғон туман Кенгаши доимий комиссия раислари ва туман Кенгаши котибияти томонидан Янгиқўрғон  туман электр таъминоти корхонасида мамлакатимизда тараққиётга жиддий тўсиқ бўлаётган энг долзарб муаммолардан бири – коррупсияга қарши курашиш амалга оширилаётган ишлар ўрганилди.
Электр таъминоти корхонасида коррупсия ҳолатларини олдини олиш, очиқлик ва шаффофликни таъминлаш мақсадида ўрганиш ишлари олиб борилди. Ўрганиш жараёнида иш жараёнларининг шаффофлиги, молиявий ҳисоботлар юритилиши, давлат буюртмалари ва тендер жараёнларининг қонунийлиги, шунингдек ходимлар ўртасида коррупцияга қарши кураш бўйича тушунтириш ишлари ташкил этилганлиги каби масалалар таҳлил қилинди.
Депутатлар томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 21 апрелда қабул қилинган ПФ-71-сонли фармони – "Коррупсияга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш бўйича белгиланган устувор вазифалар ижросини самарали ташкил этишга доир чора-тадбирлар тўғрисида"ги муҳим ҳужжат мазмун-моҳияти ҳақида батафсил маълумотлар берилди.