Deputatlik nazorati tadbiridan lavhalar:
Tuman Kengashi deputatlari tomonidan aholiga sifatli tibbiy yordam ko‘rsatilishi,tibbiyotning birlamchi bo‘g‘inini kasalliklarni erta aniqlaydigan va davolaydigan tizimga aylantirish, cohani rivojlanishining yaqin
va uzoq muddatli istiqbollarini belgilash, tibbiy xizmatlar hajmini oshirish va sifatini yaxshilash borasida deputatlik nazorati tadbiri o‘tkazilidi.
Tuman kengashi deputatlari O.Mamashukurov, G.Saidova va O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi raisi, deputat B.Rajabovlar tumandagi Ijtimoyat oilaviy shifokorlik punktida deputatlik nazorati tartibida o‘rganishlar o‘tkazib, aholiga ko‘rsatilayotgan sifatli tibbiy yordam va beriladigan bepul dori-darmon vositalarining saqlanishi hamda tarqatilish holati bilan tanishishdi.
Bundan tashqari, har bir bemorga tibbiy ko‘rsatmaga muvofiq, ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika,
oilaviy shifokor punktlari hamda oilaviy poliklinikalarda tashkil qilingan kunduzgi statsionarlarda birinchi yordam dorilari bilan davo muolajasiniolishmoqda.