O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-V-sonli Qarori ijrosi yuzasidan Ma’rifat hamda M.Ulug‘bek mahalla aholisi sayyor qabullarida, ushbu mahallalarni, Toshkent shahri bilan bog‘lovchi jamoat transporti yo‘qligi bo‘yicha murojaatlar kelib tushgan.
Aholining uzog‘ini yaqin qilish maqsadida deputat Doniyor Mirkadirovich tomonidan, senator Malika Akbarovnaga murojaatidan so‘ng, senator so‘rovini yubordi.
Transport vazirligi tomonidan Chorsu-TashGress yo‘nalishida qatnovchi 115-raqamli avtobus marshurutini M.Ulug‘bek mahallasi markazigacha uzaytirish uchun, piyodalar xavfsizligini ta’minlash maqsadida, svetofor o‘rnatish talabi qo‘yilgan edi.
Hozirda tuman Kengashi deputati D.Yusupov tomonidan mahalla markaziga svetofor o‘rnatish hamda piyodalar yo‘lagini tartibga keltirish ishlari nazoratga olingan.