Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Amudaryo tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilish doirasida O‘zbekiston Respublikasining “Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlarining ochiqligi to‘g‘risida”gi Qonunining Amudaryo tumanidagi ijrosi yuzasidan axborot tinglandi. Mazkur masala bo‘yicha tuman hokimligining Axborot xizmati rahbari, tuman hokimining matbuot kotibi Charos Arslonova tomonidan batafsil ma’lumot taqdim etildi.
Kun tartibiga kiritilgan masala komissiya a’zolari tomonidan atroflicha muhokama qilinib, qonun talablari ijrosini ta’minlash, ochiqlik va shaffoflikni yanada kuchaytirish bo‘yicha tegishli taklif va tavsiyalar bildirildi.
_______
Jetinshi shaqırıq Xalıq deputatları Ámiwdárya rayonlıq Keńesiniń Korrupciyaǵa qarsı gúresiw hám qáwipsizlik máseleleri boyınsha turaqlı komissiyasınıń májilisi bolıp ótti.
Ámiwdárya rayonında Korrupciyaǵa qarsı gúresiw hám qáwipsizlik máseleleri boyınsha turaqlı komissiyanıń gezektegi májilisi ótkerildi. Onda komissiya aǵzaları, deputatlar, esap beriwshi juwapkerler hám Keńes sekretariatınıń xızmetkerleri qatnastı.
Májilis sheńberinde Ózbekstan Respublikasınıń "Mámleketlik hákimiyat hám basqarıw uyımlarınıń ashıq-aydınlıǵı haqqında"ǵı Nızamınıń Ámiwdárya rayonındaǵı orınlanıwı boyınsha málimleme tıńlandı. Bul másele boyınsha rayon hákimliginiń Málimleme xızmetiniń baslıǵı, rayon hákiminiń baspasóz xatkeri Charos Arslonova tárepinen tolıq maǵlıwmat berildi.
Kún tártibine kirgizilgen másele komissiya aǵzaları tárepinen hár tárepleme dodalanıp, nızam talaplarınıń orınlanıwın támiyinlew, ashıq-aydınlıqtı jáne de kúsheytiw boyınsha tiyisli usınıslar bildirildi.