Ta’lim muassasalarining yangi o'quv yiliga tayyorgarlik darajasini oshirish, o‘quvchi-yoshlarning bilim olishi uchun qulay shart-sharoit yaratishga xizmat qiladi.
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati M.Nurmanova tomonidan “Xo‘ja Ismoil” mahalla fuqarolar yig‘inida joylashgan 81-sonli umumta'lim maktabida yangi 2025–2026-o'quv yili uchun ko'rilayotgan tayyoorgarli holati bilan tanishdi. Shundan so'ng deputat Al Buxoriy OSHP hamda maktabgacha ta'lim muassasasi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida maktab binosining umumiy holati, isitish tizimining texnik ko‘rikdan o‘tkazilishi, elektr ta’minoti, deraza va eshiklarning qish mavsumiga tayyorligi atroflicha o‘rganildi. Shuningdek, ta’lim muassasasida o‘quvchilarning xavfsiz va qulay sharoitda ta’lim olishini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Mazkur tadbir hududda ta’lim muassasalarining mavsumiy tayyorgarlik darajasini oshirish, o‘quvchi-yoshlarning bilim olishi uchun qulay shart-sharoit yaratishga xizmat qiladi.