Paxtakor tumanidagi Ko‘p qavatli uylarni kuz-qish mavsumiga tayyorlash bo'yicha olib borilayotgan ishlar deputat tomonidan o‘rganib borilmoqda
️Paxtakor tumanidagi Ko‘p qavatli uylarni kuz-qish mavsumiga tayyorlash bo'yicha olib borilayotgan ishlar deputat tomonidan o‘rganib borilmoqda
Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashi deputati Do'squlova Dilbar tomonidan, o‘ziga biriktirilgan Mingchinor mahallasidagi ko‘p qavatli uylarni kuz-qish mavsumiga tayyogarlik ishlari bo‘yicha o‘rganish ishlarini olib bormoqda.
Mahalladagi ko‘p qavatli uy-joylarni kuz-qish mavsumiga tayyorlash, ularning atrofini ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirish, tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va aholini qiynab kelayotgan boshqa muammolarni bartaraf etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar hamda dasturda belgilangan ko‘p qavatli uylarni bazalt materiallari bilan qoplash, issiqlikni saqlovchi qoplamalar o‘rnatish ishlari bilan tanishib, bu borada ishlarni jadallashtirish bo‘yicha mas’ullarga tavsiya va ko'rsatmalar berdi.