#Deputat_axboroti #Deputat_faoliyati
📌 Xalq deputatlari Quyi Chirchiq tuman Kengashining 15-Birlik saylov okrugidan saylangan deputati Usmanova Yayra Ongarovna 2025-yilning 2-choragi davomida amalga oshirgan faoliyati yuzasidan 7-avgust kuni saylovchilar oldida axborot berdi.
✅ Saylovchilar tomonidan ko‘tarilgan dolzarb masalalar va takliflar yuzasidan tegishli tashkilotlar rahbarlari ishtirokida aniq vazifalar belgilab olindi.
✍🏻Shu bilan birga deputat tomonidan aholiga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yii 21-apreldagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora - tadbirlar to‘g’'risida” gi PF-71-son Farmoni yuzasidan tushunchalar berildi.
Yig'ilishda tuman hokimi o'rinbosari V.Axmedov, mahalla yettiligi, mahalla faollari va mutasaddi tashkilot rahbarlari ishtirok etishdi.