Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining navbatdagi to'rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiya kun tartibiga 8 ta masala kiritilgan bo'lib:
1. Jarqo‘rg‘on tumanining 2025-yilgi mahalliy budjetini tasdiqlash;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Kambag‘allikdan farovonlik sari” PQ-330-sonli Qaroriga asosan Jarqo‘rg‘on tumanidagi og‘ir maxallalari infratuzilmasini yaxshilash bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar yuzasidan tumanda tanlangan eng og‘ir Yangiturmush, Neftchilar, Uzumzor, Oftobqo‘rg‘on va Xalqabod mahallalarning infratuzilmasini yaxshilash bo‘yicha shakllantirilgan loyihalarning manzilli ro‘yxatini tasdiqlash;
3. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 31-martdagi 145-sonli qarori ijrosini ta’minlash shuningdek ijtimoiy ahvoli va turmush sharoiti og‘ir, ishsiz va ijtimoiy faol bo‘lmagan xotin-qizlar bilan “Ayollar daftari”ni yuritish orqali ishlash tizimini yanada takomillashtirish maqsadida tuman hokimining o‘rinbosari, Oila va xotin qizlar bo‘limi boshlig‘i F.Ravshanova tomonidan 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risidagi hisobot va ma'ruzalarini tinglab, sessiyada muhokama qilib va deputatlar tomonidan bildirilgan taklif, fikr-mulohazalarni inobatga oliib tegishli qarorlar qabul qilindi va tasdiqlandi.
Kun tartibidagi qolgan 5 ta masala xalq deputatlari tuman Kengashining tegishli doimiy komissiyalarida ko'rib chiqilb, doimiy komissiya qarori tasdiqlash uchun sessiya kun tartibiga kiritildi.