“AYOLLAR DAFTARI”NI SHAKILLANTIRISH BO‘YICHA ISHCHI GURUH YIG'ILISHI BO'LIB O'TDI
Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, taʼlim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi, tuman prokurori va tuman hokimi o'rinbosarlari ishtirokida, 2025-yilda “Ayollar daftari”ni shakillantirish bo‘yicha ishchi guruhining kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish kun tartibi bo‘yicha tuman oila va xotin-qizlar bo‘limining 2024-yilda amalga oshirilgan ishlari yuzasidan F.Madaminovaning yillik hisoboti tingladi.
Yig‘ilishda 2025-yilda “Ayollar daftari”ni 6-bosqichda shakillantirish borasida mutasaddi rahbarlar, mahalla raislari, “mahalla yettiligi” va ishtirokchilarning fikr-mulohaza hamda takliflari tinglandi ishtirokchilar. Mazkur masala yuzasidan Mirobod tuman oila va xotin-qizlar bo‘limining rahbari F.Madaminovaning tuman faollari va jamoatchilikka Murojaati o‘qib eshittirildi.