Xalq deputatlari Termiz shahar Kengashining navbatdagi sessiya oldidan doimiy komissiyalarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibidagi masala O‘zbekiston Respijblikasi Oliy majlisi Senatining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi hamda Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasining 2024-yil 26-sentabdagi 244/150-son qo‘shma qarori 5-bandiga asosan Termiz shahrida agrar va oziq-ovqat sanoatini rivojlantirish, sohaga investitsiyalarni faol jalb qilish hamda hududlarda eksportni ko‘paytirish borasida olib borilayotgan ishlar yuzasidan shahar hokimi o‘rinbosari O.Tursunovning hisoboti shahar Kengashi doimiy komissiya aʼzolarlari tomonidan muhokama qilindi.
Doimiy komissiyalarining yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmon, qaror, farmoyish va topshiriqlarining ijro etilishi borasida o‘z yechimini kutib turgan ayrim masalalar borligi ham aytib o‘tildi va ularni bartaraf etish yuzasidan shahar Kengashining tegishli doimiy komissiyasining tegishli qarori qabul qilindi.