XALQ DEPUTATLARI MIROBOD TUMAN KENGASHINING 107-SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Sessiya ishida Mirobod tuman sektor rahbarlarining O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-yanvardagi “Hududlarni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yana-da takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-4102-sonli qarorining ijrosi yuzasidan, shuningdek, sektorlarda Mirobod tumani sektorlarida 2024-yilning 3-choragida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, 2024 yilning 3-choragida yoshlar bilan muloqot qilish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, bandligini taʼminlash borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, Mirobod tumani hokimi o‘rinbosari – oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘I F.MadaminovaningMirobod tumanida 2024 yilning 3-choragida “Ayollar daftari”ni yuritish orqali xotin-qizlar muammolarini o‘rganish va hal etish, bandligini taʼminlash borasida amalga oshirilgan ishlari bo‘yicha hisobotlar hisobotlar eshitib chiqildi.
Shuningdek, 2024-yil 3-chorakda turli sohalarda erishilgan natijalar va 2024 yil 4-chorak uchun rejalarga oid masʼullarning hisobotlari tinglandi va muhokama qilindi.
Sessiya yakunida kun tartibida muhokama qilingan masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.