Aholi murojaatlari deputat nazorati ostida
🇺🇿2024-yil  23-may kuni Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan oʻzaro hamkorligini yoʻlga qoʻyish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi KQ–706-IV-sonli Qarori ijrosi yuzazidan Xalq deputatlari Qibray tuman Kengashi 21-saylov okrugi deputati Sodiqov Komildjon Gayubovich va 24-saylov okrugi deputati-kotibiyat mudiri Toirov Olim Nosirovichlar Qibray tumanidagi “Botanika”, "Yangi avlod" va "Chinobod" mahallalarida yashovchi aholidan "Ichimlik suvi hamda oqava suv" bo'yicha kelib tushayotgan murojatlarni “Oʻzsuvtaʼminot” aksiyadorlik jamiyatining “Toshkent suv taʼminoti” MCHJ Qibray filiali bo'limiga borib aholi muammolarini echimini topish bo'yicha vazifalar belgilab olindi🇺🇿