Qo'lba mahallasi fuqarolarining muammolari tinglandi
Samarqand tumani Qo'lba mahallasi fuqarolarining muammolari tinglandi
Bugun tuman prokurori 2-sektor rahbari G‘.Abdurahmonov va 26-Andijoniy saylov okrugidan saylangan deputat A.Umarov korxona-tashkilot vakillari ishtirokida Qo'lba mahallasi fuqarolari uchun sayyor qabul o‘tkazdilar.
Dastlab, mahalladagi muammolar va ularning echimi muhokama qilindi. Qabul davomida jismoniy va yuridik shaxslar o‘z murojaat va takliflari yuzasidan bevosita 26-Andijoniy saylov okrugidan saylangan deputat A.Umarov hamda 2-sektor rahbari G‘.Abdurahmonovlarga murojaat qilishdilar. Xususan, fuqarolar tomonidan sog‘lig‘ini tiklash, ishga joylashtirish, moddiy yordam, elektr energiyasi va ichki yo‘llarni ta'mirlash kabi masalalar yuzasidan murojaatlar bo‘ldi.
Shuningdek 26-Andijoniy saylov okrugidan saylangan deputat A.Umarov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli Qarori ijrosi yuzasidan Samarqand tumani Qo'lba mahallasi yettiligi uchun tushuntirish berib o‘tdilar.