Bugun Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2024 yil 22-may kuni chaqirilgan navbatdagi to'qson yettinchi sessiyasi kun tartibida hisobotlari qo'yilgan Samarqand tumani sektor rahbarlarining 2024-yil birinchi choragida aholi bandligini ta’minlash, kam ta’minlangan oilalarni kambag‘allikdan chiqarish, doimiy yashash manzillaridan uzoq muddatga chiqib ketgan fuqarolar bilan ishlash, “Sayxunobod tajribasi”ni joriy etish, aholi kayfiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi omillarni bartaraf etish, “mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish va ularning mas’uliyatini oshirish to‘g‘risidagi hisobotlari va Samarqand tumani Adliya bo‘limi boshlig‘i N.Muminovning “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 13-apreldagi PF-5415-sonli Farmoniga muvofiq 2024-yilning birinchi choragi davomida tuman darajasidagi davlat organlari va tashkilotlarida norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyotining holati to‘g‘risida”gi axboroti sessiyadan oldin dastlabki Kengash doimiy komissiya raislari hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri A.Umarov ishtirokida ko‘rib chiqdi.