Fuqarolarning fikr-mulohazalari o'rganilib, zaruriy tushunchalar berildi.
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashiga 18-O'rtasaydov saylov okrugidan saylangan deputat Djamolova Lola "Taraqqiyot" mahalasida saylovchilar bilan uchrashib, joriy yilning 1-choragi va kelgusida amalga oshiriladigan ishlar hisoboti haqida ma'lumotlar berib o'tdi hamda fuqarolar  murojatlari bo'yicha tushuntirish ishlarini olib bordi. Ayrim fuqarolar o'zlarini qiynab kelayotgan muammolardan ichimlik suvi chiqmayotganligi, ichki va tashqi ko'chalari ahvoli yomonligi, ichki ko'chalarda aholi uyini oldidagi bo'sh turgan yerlarni qo'shib olayotganligi, yangi imoratlar yonidan o'tgan simyog'ochlar oddiy yog'achdan, yasalganligi holatlarini aytishib,  yangidan qilish, aholi ehtiyojlarini qondirishda amaliy yordam berishlikni so'radilar.Fuqarolarning fikr-mulohazalari o'rganilib, zaruriy tushunchalar berildi.