Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi deputatlari shu kunlarda o‘z saylov okruglarida bo‘lib, joriy yilning o‘tgan davri mobaynida amalga oshirgan ishlar yuzasidan saylovchilarga hisobot bermoqdalar.
Xususan, Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi 01-Madaniyat saylov okrugidan saylangan deputat Asqarali Odilov "Madaniyat", "Beruniy" hamda "Sohil" mahallalari aholisi vakillari ishtirokida 15-umumta'lim hamda 1-sonli kasb-hunar maktablari binosida o‘z saylovchilari oldida amalga oshirgan ishlari yuzasidan batafsil axborot berib o‘tdi. Deputatning bu davrda amalga oshirgan ishlarining asosiy maqsadi — saylovchilarning muammolarini hal qilish, ularning ehtiyojlarini qondirish va rivojlanish uchun yangi tashabbuslar ilgari surishdir.
Shu bilan birga, deputat 1-chorakdagi ishlarini yanada yaxshilash va saylovchilarning ehtiyojlariga ko‘proq javob berish maqsadida, kelgusi davrda yangi tashabbuslarni amalga oshirishini ma'lum qildi.