Mazkur loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlar tumanimizdagi yo‘l-transport infratuzilmasini yaxshilash, aholiga qulay va xavfsiz harakatlanish sharoitini yaratishga qaratilgan. Yo‘llarni sifatli va mustahkam asfaltlash uchun, avvalo, suv chiqindilarini to‘g‘ri va samarali boshqarish maqsadida ichki ariqlarni belgilangan tartibda betonlash ishlari bosqichma-bosqich bajarilmoqda.
Bu ishlar to‘g‘ridan to‘g‘ri deputat Qurboniyozov Yusup Xolmumiinovichning doimiy nazorati ostida olib borilayotgani loyiha samaradorligini ta’minlashga xizmat qilmoqda. Deputat mahalladagi fuqarolar bilan uchrashib, ularning fikr va takliflarini o‘rganib, loyiha bajarilish jarayonida ularning manfaatlarini inobatga olishga alohida e’tibor
qaratmoqda.
Loyiha to‘liq yakunlanganidan so‘ng, “Xidirsho” mahallasining aholisi uchun yanada qulay va obod hayot sharoitlari yaratiladi.