#КОРРУПЦИЯГА ҚАШИ КУРАШИШДА ФАВҚУЛОТДА ҲОЛАТ# Халқ депутатлари Наманган туман кенгашининг Коррупцияга қарши курашиш ва хавфсизлик масалалари бўйича доимий комиссияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Паламентга ва Ўзбекистон халқига Мурожаатномасида белгиланган устивор вазифаларни тарғиб этиш юзасидан Наманган туманидаги 20 сонли давлат мактабгача таълим ташкилотида давра суҳбати ташкил этилди. Давра сухбатида доимий комиссия аъзолари,фаоллар ва таълим ходимлари иштирок этдилар.
Давра суҳбатида Мурожаатномада коррупцияга қарши курашишда 2026 йил "Фавқулотда ҳолат" деб эълон қилинганлиги ва ушбу йўналишда муҳим вазифалар белгиланганлиги таъкидланди.Давра суҳбати якунида Президент Мурожаатномасида белгиланган вазифаларни амалга оширишда ҳамкор ташкилотлар фаолиятини янада самарали ташкил этиш,коррупцияни олдини олиш,унга қарши курашиш, фуқароларни хуқуқ манфаатларини ишончли ҳимоя қилишда ташаббускорликни янада ошириш муҳимлиги таъкидланди. Коррупцион ҳолатларни олдини ва уни бартараф этишда амалга оширилаётган ишлар юзасидан доимий комиссяи раиси Умиджон Солиевлар туман хокимининг маънавият ва давлат тили бўйича маслаҳатчиси Тугмахон Сиддиқовалар томонидан маълумотлар берилди.Давра сухбатида мактабгача таълим сохасидаги коррупцияни олдини олиш ва уни бартараф этишга оид долзарб вазифалар белгилаб олинди.