Romitan tuman kengashi deputati 13-Baxtiyorchi saylov okrugi deputati Rajabova Mamlakat Ikromovna aholi murojaatlari bilan ishlash, ularni joyida o’rganish va tezkor hal etish borasidagi ishlarni izchil va samarali tashkil etda.
Fuqarolarning murojaatlari bevosita tinglanib, tibbiy, ijtimoiy va tashkiliy masalalarni joyida hal etishga alohida e’tibor qaratildi.
Aholi murojaatlari jami 13 ta qayd etildi. Xususan:
5 nafar fuqaro viloyat miqyosidagi ixtisoslashtirilgan tibbiyot muassasalarida order asosida imtiyozli davolanish uchun yo’naltirildi; 7 nafar fuqaro tuman tibbiyot muassasalarida bepul davolanish imkoniyatiga ega bo’ldi;
1 ta murojaat ishga joylashtirish;
Shuningdek, yoshi ulug’ va nogironligi bo’lgan fuqarolar holidan xabar olinib, ularning sog’ligi va ijtimoiy holati yuzasidan tegishli tavsiyalar berildi.
Aholi murojaatlarini joyida o’rganish va ularga manzilli yechim topishga qaratilgan bunday qabullar hududlarda izchil davom ettirilmoqda.