💠“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirish — taraqqiyot garovi
Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashi raisi O. Tursunov rahbarligida tuman deputatlari hamda tashkilot va muassasalar rahbarlari ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor vazifalarning mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish davomida Strategiyada davlat boshqaruvi tizimini yanada takomillashtirish, uning samaradorligini oshirish borasida belgilangan ustuvor vazifalar atroflicha muhokama qilindi. Shuningdek, mazkur Strategiyaning hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy jihatdan rivojlantirish, aholining farovonligini oshirish hamda davlat va jamiyat boshqaruvida zamonaviy yondashuvlarni joriy etishdagi ahamiyati alohida ta’kidlab o‘tildi.
Deputatlar tomonidan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi mamlakatimizning barqaror taraqqiyotini ta’minlash, davlat boshqaruvi tizimini izchil rivojlantirish va ochiqlik hamda samaradorlikni kuchaytirishga xizmat qilishi qayd etildi.