CHINOZ TUMANI. Hududiy investitsiyalar: Amaldagi loyiha va rejalar tahlili
♻️Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputati Rustam Raxmatov hududda amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalari holatini o‘rganish maqsadida bir qator tadbirkorlik sub'yektlarida bo‘ldi.
✨Jumladan, ishlab chiqarish jarayonlari, mahsulot turlari hamda korxonaning texnik imkoniyatlari bilan tanishildi. Mutasaddi va tadbirkorlar bilan o‘tkazilgan uchrashuvda mavjud ishlab chiqarish quvvatlarini kengaytirish, yangi ish o‘rinlarini yaratish hamda hududning iqtisodiy salohiyatini oshirishga doir masalalar muhokama qilindi.
⚡️Uchrashuv davomida korxonaning kelgusidagi rejalarini qo‘llab-quvvatlash, investitsiya samaradorligini oshirish va ishlab chiqarish jarayonlarini modernizatsiya qilish borasida taklif va tavsiyalar berildi.
✅Mazkur o‘rganish hududda investitsiya muhitini yaxshilash, mahalliy ishlab chiqarishni rivojlantirish va yangi iqtisodiy imkoniyatlarni yaratishga xizmat qiladi.