Doimiy komissiya faoliyatidan
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 28-fevraldagi “2022-2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF27-sonli Farmonida belgilab berilgan vazifalar ijrosi yuzasidan Xalq deputatlari Toyloq tuman kengashining ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari bo‘yicha doimiy komissyasi tomonidan tumandagi maktabgacha ta’lim tashkilotlar va umumta’lim maktablari o‘rganildi.
Jarayonda ta’lim sifatini oshirish, o‘quvchilarni umuminsoniy va milliy qadriyatlar, vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, shuningdek ularda kommunikativ ko‘nikmalar, tanqidiy va kreativ fikrlash, jamoa bo‘lib ishlash, tadqiqotchilik kabi yo‘nalishlarni shakllantirish kabilarga e’tibor qaratildi.