АГРАР, СУВ ХЎЖАЛИГИ МАСАЛАЛАРИ ВА ЭКОЛОГИЯ БЎЙИЧА ДОИМИЙ КОМИССИЯ ЙИҒИЛИШИ БЎЛДИ.
Халқ депутатлари Ромитан туман Кенгашининг Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссияси йиғилиши бўлиб ўтди. Доимий комиссия йиғилишида Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссияси раиси ҳамда аъзолари, Халқ депутатлари туман Кенгаши котибияти мудири, Туман ҳокимининг қишлоқ ва сув хўжалиги масалалари бўйича мутахассислари , Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши Ромитан туман бўлими бошлиғи иштирок этишди.
Кун тартибидаги масалалар:
Ромитан туманида қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ер майдонларидан самарали фойдаланиш, уларда деҳқон хўжаликлари ташкил этиш учун “Е-аукцион” электрон савдо платформасига чиқариш бўйича тайёрланган лойиҳаларни кўриб чиқиш тўғрисида;
“Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида амалга оширилаётган ишлар тўғрисида Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши Ромитан туман бўлими бошлиғи У.Исломовнинг ҳисоботи;
Жорий йилнинг 23-октябр куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Боғ иф ток қатор ораларига экин экиш ишлари тўғрисида” ги кенгайтирилган тарзда ўтказилган йиғилишда берган топшириқларни ижроси бўйича амалга оширилган ишлар тўғрисида Туман ҳокимининг қишлоқ ва сув Хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари А.Рахматовнинг ҳисоботи эшитилди.
Кун тартибидаги масалалар атрофлича муҳокама қилиниб, тегишли қарорлар қабул қилинди.