O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-sentabrdagi PF-143-son farmoni bilan «Kambag‘allikni qisqartirish sohasida erishilgan ijobiy natijalar yuzasidan "Kambag‘allikdan farovonlik sari" dasturi amalga oshirilmoqda.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-sentabrdagi PF-143-son farmoni bilan «Kambag‘allikni qisqartirish sohasida erishilgan ijobiy natijalar va to‘plangan milliy tajriba hamda ilg‘or xalqaro amaliyot asosida har bir fuqaroni o‘zi va farzandlari kelajagi uchun mas’uliyat bilan yondashishga undaydigan va salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun imkoniyat yaratishga qaratilgan "Kambag‘allikdan farovonlik sari" dasturi amalda.
Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashi deputati M.R.Umarov mazkur yo‘nalishda Andijon shahridagi “Al-Buxoriy” mahallasi hududida yashovchi kambag‘al oilalarga biriktirilgan va ushbu oilalarga shu kungacha oilani kambag‘allikdan chiqarish bo’yicha amalga oshirilgan ishlarini o’rgandi.
Deputat fuqarolar bilan muloqot jarayonida yechimini kutayotgan muammoli masalalar va ularning ehtiyojlari yuzasidan fikr almashdi.
O’rganish yakunida mas’ullarga mazkur yo’nalishdagi ishlarni jadallashtirishga qaratilgan tegishli taklif va tavsiyalar berildi.