Mahalla faoliyati deputat tomonidan o‘rganildi
Termiz shahar “Jo‘yjangal” mahalla fuqarolar yig‘inida xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi deputati G.Xudaykulova tomonidan “mahalla vakillari” ishtirokida mahallada olib borilayotgan ishlar yuzasidan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda mahalladagi ijtimoiy muhit, amalga oshirilayotgan ishlar, aholi bilan ishlash jarayoni hamda mavjud masalalar yuzasidan mas’ullar va fuqarolar bilan suhbatlar o‘tkazildi.
Suhbat jarayonida deputat tomonidan mahallada uchrayotgan ayrim muammolar muhokama qilinib, ularni bartaraf etish, aholi murojaatlarini belgilangan tartibda ko‘rib chiqish va tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda hal etish bo‘yicha taklif va tavsiyalar
bildirilib, mahalladagi ishlarni yanada faollashtirish, aholi bilan muloqotni kuchaytirish hamda mavjud masalalarga tizimli yondashuv asosida yechim topish zarurligi ta’kidlandi.