Xalq deputatlari Qiziltepa tumani Kengashining o‘n beshinchi sessiyasi o‘tkazildi.
Sessiya kun tartibidan
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 21 apreldagi PF-71-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan tumandagi ta’lim muassasalarida korrupsiyaga qarshi kurashish borasida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘ining hisoboti to‘g‘risida;
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 15 maydagi
“2030 yilgacha bo‘lgan davrda aholining ekologik madaniyatini yuksaltirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi PQ-184-sonli qarorining tumandagi ijrosi to‘g‘risida;
- Tuman mahalliy byudjetining 2025 yil III chorak daromadlari rejasining orttirilib bajarilgan qismi hisobidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida;
- Tumanda to‘y-hashamlar, oilaviy tantanalar, ma’raka va marosimlar, marhumlarning xotirasiga bag‘ishlangan tadbirlar o‘tkazilishini tartibga solish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida va boshqa masalalar ko‘rib chiqilib, tegishli qarorlar qabul qilindi.
Sessiya hokimlikning "Instagram" ijtimoiy tarmog‘idagi rasmiy sahifasida jonli efirda uzatildi.