Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha hamda Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalarining navbatdagi qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Bag‘dod tumani mahalliy budjeti 2025-yil III choragi uchun daromadlar rejasidan oshirib bajarilgan hisobidan ajratiladigan mablag‘lar hamda Bag‘dod tumani mahalliy budjetining 2025-yil III chorak ijrosi yuzasidan tuman hokimi birinchi o‘rinbosari U. Maxmudovning hisoboti, shuningdek, O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasi deputatlik guruhi tashabbusiga asosan, Bag‘dod tumanida 2025–2026-yillar kuz-qish mavsumida ijtimoiy soha ob’ektlarining issiqlik ta’minoti tizimini davlat-xususiy sheriklik asosida ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar va mavjud kamchiliklar yuzasidan mas’ullar hisobotlari eshitilib, muhokama qilindi. Yig‘ilish yakunida doimiy komissiyalarning qo‘shma qarori qabul qilindi.