“Yashil makon” umummilliy loyihasi aholi hayoti sifatini oshirish omili
Hozirda barcha shahar va qishloqlarda daraxt ekish boʻyicha keng koʻlamda ish olib borilayotgani tahsinga sazovor. SHu bilan birga har yili kuz va bahor oylarida ekiladigan daraxtlar parvarishiga, ularning keyingi taqdiriga ham eʻtibor qaratilishi lozimligi belgilandi.
Shu boisdan xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi deputati tashabbusi A.Mustafakulov tashabbusi bilan Termiz shahrining Ibn-Sino ko‘chasida “Yashil makon” loyihasi doirasida ko‘chat ekish ishlar tashkillashtirildi.
Davlatimiz rahbari taʻkidlaganidek, “Yashil makon” umummilliy loyihasi – bu bir yillik tadbir emas”. Darhaqiqat, yashab turgan joyimizni ozoda saqlab, bizdan keyingi avlod ham munosib tabiiy muhitda yashashlari uchun bugun biz tabiatga mehr va eʻtibor bersak kelajak avlod ham munosib ekologik sharoitda yashaydi. Buning uchun biz er va suv resurslarini, ekologik tizimni asrash hamda daraxt koʻchatlarini ekib, bogʻ yaratishimiz zarurdir.