Deputatlar va maktab hamkorligi
Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 13-Istiqbol saylov okrugidan saylangan deputat Mahmudova Baxtinisa Zuxriddinovna “Istiqbol” MFY xududidagi 40-umumiy o`rta ta`lim maktabida va Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 18-Buloqboshi saylov okrugidan saylangan deputat Karimshikov Sabriddin Azimovich “Bo`rsiliq” MFY xududidagi 9-umumiy o`rta ta`lim maktabida mahalla yettiligi va maktab ma`muriyati hamkorligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi "2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo`yicha chora tadbirlari to'g'risida"gi PQ-1-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida o`tkazilgan targ'ibot tadbirlarining navbatdagisida ishtirok etishdi. Tadbirda o`quvchilarga huquqbuzarliklarni,
ayniqsa narkomaniyani salbiy oqibatlari, narkotik moddalardan foydalanishga oid zararli holatlarni oldini olish bo`yicha ma`lumotlar berildi.