Shuningdek hududda joylashgan “Ernazarqo‘rg‘on” OSHP hodimlari bilan muammolari o‘rganilib tez orada hal qilib, yordam berishga kelishib olindi.
Xalq deputatlarining tuman Kengashi 23-Pong deputati, Kengashning Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi M.Nurmanova 23-Pong «Ernazarqo‘rg‘on» saylov okrugida joylashgan 73-umumta’lim maktabida bo‘ldi. Maktabdagi ta’lim-tarbiya ishlari bilan tanishdi. Jumladan, maktabdagi kutubxonada olib borilayotgan ishlar, o‘quvchilarni kitobxonlikka qiziqtirish, ijodkor o‘quvchilarning bugungi kundagi o‘y-hayollari, kitoblarga munosabati haqida suhbatlashdi. Shuningdek, maktabda ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan o‘quvchilarning maktabdagi o‘qishlari, bahosi, darsni o‘zlashtirishi borasida qiziqdi va Yoshlar daftari,Ayollar daftaridagi imkoniyatlari bilan tanishtirildi. Shuningdek hududda joylashgan “Ernazarqo‘rg‘on” OSHP hodimlari bilan muammolari o‘rganilib tez orada hal qilib, yordam berishga kelishib olindi.