Joriy yilning 12-mart kuni Xalq deputatlari Ulug‘nor tumani Kengashining navbatdan tashqari sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 7-fevral kuni Xalq deputatlari Ulug‘nor tumani Kengashining yettinchi chaqiriq 3-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 4-fevral kuni Xalq deputatlari Ulug‘nor tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Bugun xalq deputatlari Ulug‘nor tumani Kengashining yettinchi chaqiriq birinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Bugun xalq deputatlari Ulug‘nor tumani Kengashining navbatdagi 59-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Deputat va mahalla yettiligi hamkorligi
Xalq deputatlari Ulug‘nor tuman Kengashi deputatlari hamda mahalla yettiligi hamkorligi yo‘lga qo‘yildi.
Янги қабул қилинган қонун мазмун-моҳияти ҳақида суҳбат ўтказди
Ўзбекистон ХДП Бўстон тумани кенгаши раиси, халқ депутатлари туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева туман ахборот кутубхона марказида "Гузар" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида истиқомат қилувчи аёллар иштирокида Ўзбекистон Республикасининг 2024-йил 5-август кунги "Ўзбошимчалик билан эгаллаб олинган ер учаскаларига ҳамда уларга қурилган бино ва иншоотларига бўлган хуқуқларини эътироф этиш тўғрисида"ги 937-сонли Қонунининг мазмун-мохияти ҳақида суҳбат ўтказди. Тадбир савол-жавоблар асосида ўтказилди ва аҳоли томонидан ушбу қонун халқимизни қийнаб келаётган муаммоларни бартараф этиши юзасидан энг мухим қонун эканлигини эътироф этдилар.