Shoʻrchi tumanidagi 54-sonli maktabda "Birinchi qoʻngʻiroq" tadbiri hamda "Mustaqillik darsi" boʻlib oʻtdi
Shoʻrchi tumanidagi 54-sonli maktabda "Birinchi qoʻngʻiroq" tadbiri hamda "Mustaqillik darsi" boʻlib oʻtdi.
4-sentyabr kuni yangi oʻquv yilining boshlanishi munosabati bilan Shoʻrchi tumani 54-umumiy oʻrta taʼlim maktabida "Birinchi qoʻngʻiroq" tadbirlari va Mustaqillik darslari oʻtkazildi. Tadbirda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri Botir Rajabov,
tuman Kengashi deputati G.Norbayev ishtirok etdi. Mazkur tadbir davomida yangi qabul qilingan 1-sinf oʻquvchilariga Prezident sovgʻalari topshirildi. Shoʻrchi tumani 54-umumiy oʻrta taʼlim maktabida "Mustaqillik darsi"ni oʻtdi. "Mustaqillik darsi"da oʻquvchilarni Mustaqilligimizning 33-yilligi va yangi oʻquv yilining boshlanishi bilan tabriklab, mustaqillikning maʼno-mazmuni, mustaqillik zamirida yaratilayotgan shart-sharoitlar, yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar haqida oʻz fikrlarini bildirdi. “Mustaqillik dars”lari koʻtarinki kayfiyatda oʻtkazildi.