Yangi o'quv yiliga tayyorgarlik holati Maktablarda qanday?
Yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati Maktablarda qanday?
Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari O.Dadajonova, F.Mirzayev, Sh.Jo‘rayev va O‘zbekiston Adolat SDP tuman Kengashi raisi Nodirbek Karimovlar hududidagi umumta’lim maktablarining yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati o‘rganildi. O‘rganishlar davomida sinf xonalari, o‘quv jihozlarining hamda maktab hududidagi obodonlashtirish ishlarining holati ko‘zdan kechirildi.
Mazkur 40-sonli umumta’lim maktabi ma’muriyati o‘quvchilar uchun qulay shart-sharoit yaratish, hududlarni ko‘kalamzorlashtirish, ustozlarning o‘z ustida ishlashlari doimiy e’tibor markazida bo‘lishi maktab ma’muriyati tomonidan alohida ta’kidlanib, ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha maktab direktori o‘rinbosari o‘quvchilarimiz yanada qulay sharoitlarda ta’lim olishlari uchun maktab jamoasi kelishgan holda, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 13-apreldagi “Byudjet jarayonida fuqarolarning faol ishtirokini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-5072-sonli Qarori hamda Oliy Majlis Senati Kengashining 2024-yil 30-yanvardagi “Tashabbusli byudjet jarayonlarini o‘tkazish hamda moliyalashtirish tartibi to‘g‘risida”gi KQ-666-IV-sonli qarorlariga asosan o‘tkazilayotgan “Tashabbusli byudjet” jarayoniga “Maktabni jihozlash bo‘yicha” tashabbus kiritganliklarini bildirib o‘tdi.