XALQ DEPUTATLARI ANGOR TUMANI KENGASHI DOIMIY KOMISSIYALARI ESHITUVLARI O'TKAZILDI.
Mahalliy byudjet, iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, turizm, investitsiyalar va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan tumanda “Sayxunobod, “Uychi”, “Zarbdor” va “G‘ijduvon” tajribalari asosida aholini biznesga jalb qilish, bandligini ta’minlash va daromadlarini oshirish yuzasidan alohida berilgan topshiriqlar ijrosi hamda 2024-yilning ikkinchi yarim yilligida barqaror iqtisodiy o‘sish sur’atlarini ta’minlash hamda kambag‘allikni qisqartirish borasidagi vazifalar to‘g‘risida
“Agrobank” aksiyadorlik tijorat bankining Angor filiali, “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat banki Angor filiali, Xalq banki Angor filiali boshliqlarini va Ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya va Yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 21-fevraldagi “O‘zbekiston - 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risidagi PF-37-sonli Farmoni hamda 2022-yil 2-fevraldagi PQ-112-sonli Qarorining tumandagi ijrosi to‘g‘risida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida yoshlarga oid davlat siyosatini tubdan isloh qilish va yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6017-son, 2020-yil 30-oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini keng tadbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6099-son Farmonlari ijrosi, yoshlar muammolarining hal etilishiga ko‘maklashish, yosh avlodning iste’dodi va qobiliyatlarini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha sharoitlar yaratish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi va tibbiyot birlashmasi boshliqlarining xisobotlari eshitildi.