Мустақиллик байрами арафасида шаҳримиз кўчаларида ободонлаштириш ишлари амалга оширилмоқда
Халқ депутатлари Амударё туман Кенгаши депутати Ойбек Бегимовга сайловчилар томонидан билдирилган мурожаатларга кўра, Дурунки маҳалласининг Аҳмад Яссавий кўчасида табиий газ ва электр энергияси таъминотидаги камчиликлар бартараф этилди. Депутат Ойбек Бегимов тегишли соҳа ходимларини жалб қилган ҳолда байрам арафасида маҳалла ҳудудида бир қатор хайрли ишларни амалга оширмоқда.
Маълум бўлишича, Аҳмад Яссавий кўчасидаги аҳолини табиий газ билан таъминловчи қувурларга фуқаролар томонидан ностандарт равишда уланишлар оқибатида айрим носозликлар юзага келган. Хусусан, таянч устунлари белгиланган оралиқларга ўрнатилмаганлиги ва етарли даражада таъминланмаганлиги сабабли табиий газ қувурларида осилиб қолиш ҳолати кузатилган. “Амударётумангаз” газ таъминоти бўлими ходимлари томонидан ушбу камчиликлар жойида бартараф этилди.