Халқ депутатлари туман Кенгаши депутати Г.Шерматова томонидан Навоий иқтисодий зонасида ташкил этилиши режалаштирилаётган “Навоий саноатни ривожлантириш комплекси” махсус саноат паркига бориб 2024-2025 йилларда ишга тушириладиган лойиҳалар билан танишди.
Туман ҳокимининг инвестиция ва савдо бўлими бошлиғи А.Акрамов билан ўтган суҳбатда “Навоий саноатни ривожлантириш комплекси” да саноат паркининг дастлабки бош режаси ишлаб чиқилганлиги дастлабки босқичда, хорижий ҳамкорлар билан бирга махсус саноат паркида кимё, қурилиш материаллари, электротехника, машинасозлик маҳсулотларини ишлаб чиқариш,озиқ-овқат маҳсулотлари учун қадоқ ишлаб чиқариш каби соҳаларда 251 миллиондолларлик лойиҳалар жойлаштирилиши ҳамда Саноат парки ҳудудида ҳар бирининг майдони 46 минг м2 бўлган иккита бир қаватли ишлаб чиқариш биносини (384/120 м) қурилиши режалаштирилганлиги қайд этилди.