Депутатлар ҳамда "Маҳалла еттилиги" ҳамкорлиги
🔷 Халқ депутатлари Фарғона туман Кенгаши депутатлари Озодахон Дадажонова, Назиржон Исақов, Рустамжон Каримов, Ўзбекистон “Адолат” СДП Фарғона туман Кенгаши раиси Нодирбек Каримовлар томонидан тумандаги “Шохимардон”, “Ёрдон” маҳалла фуқаролар йиғинида фаолият олиб бораётган "Маҳалла еттилиги" аъзолари билан ҳамкорликда ўрганишлар олиб борилди.
🔷 Маҳаллий Кенгаш депутатлари О.Дадажонова, Н.Исақов, Р.Каримов ҳамда туман Кенгаши котибият бош мутахассиси Ш.Рахимов, Ўзбекистон “Адолат” СДП Фарғона туман Кенгаши раиси Н.Каримовлар “Шохимардон”, “Ёрдон” маҳалла фуқаролар йиғини Кенгаш аъзолари билан давра суҳбатлари ўтказиб, аҳолини қийнаётган муаммолар, аҳоли бандлигини таъминлаш, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш дастурлари доирасида кредитларни тўғри ажратиш, ҳамда маҳаллада чет элда меҳнат фаолиятини амалга ошириш истагидаги фуқароларга қулай шароит яратиш ҳамда меҳнат миграциясидан қайтган шахсларни реинтеграция қилиш ишларининг ҳолатини ҳам кўриб, меҳнат миграциясидан қайтиб келган шахсларга ўз тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйишлари учун кредитлар ажратилишида амалий ёрдам бериш бўйича тавсиялар бердилар.