Navro‘z MFYda xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi deputati Nuriddin Niyozov tomonidan fuqarolar bilan sayyor qabul hamda huquqiy targ‘ibot kuni o‘tkazildi.
Tadbir davomida fuqarolarning ijtimoiy, huquqiy va maishiy masalalarga oid murojaatlari tinglanib, ularni qonunchilik doirasida hal etish yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, amaldagi qonun hujjatlari, fuqarolarning huquq va majburiyatlari, davlat xizmatlaridan foydalanish tartibi bo‘yicha huquqiy targ‘ibot ishlari olib borildi.
Fuqarolar tomonidan bildirilgan murojaat va takliflar deputat tomonidan nazoratga olinib, tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda ijobiy hal etish choralarini ko‘rish belgilandi.
Tadbir aholi bilan ochiq muloqotni kuchaytirish, huquqiy savodxonlikni oshirish hamda fuqarolarning muammolarini joyida o‘rganish maqsadida tashkil etildi.