Dehqon bozorlarida jamoatchilik nazorati
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati J.Xojiboyev tomonidan mutassadi tashkilot mas’ullari bilan hamkorlikda tumandagi Markaziy dehqon bozorida bo‘lib, aholini oziq-ovqat mahsulotlari bilan uzluksiz ta’minlash, narx-navo barqarorligiga erishish, mavsum uchun oziq-ovqat mahsulotlari zaxiralari yaratilganligi holati jamoatchilik nazorati asosida o‘rganildi. Bunda "Arzonlashtirilgan savdo yarmarkasi"dagi go'sht, guruch, piyoz,
sabzi, kartoshka va boshqa oziq-ovqat mahsulotlarining narxlariga alohida e'tibor qaratildi. O‘rganish jarayonida deputat
bozor ma'muriyati hamda tadbirkorlarga bozorda oziq- ovqat mahsulotlarini yo‘l bo‘yi va yo‘laklarda sanitariya talablariga zid ravishda sotilmasligi, go‘sht do‘konlarida sotuvchilar maxsus kiyimsiz mijozlarga xizmat ko‘rsatmasligi kerakligi bo‘yicha o‘z tavsiyalarni aytib o‘tdi. Sotuvchilarga savdo jarayonida narx-navoni sun’iy oshirib yubormaslik bo‘yicha tavsiyalarini berib o‘tildi. Uchrashuv chog‘ida sotuvchi va tadbirkorlarning muammo va takliflari ham o‘rganildi.