Mahalla yoshlar yetakchisi faoliyati o‘rganildi
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputati T.Niyozov “Obodturmush” mahalla yoshlar yetakchisi Sh. Turanboyev faoliyati bilan tanishib, suhbat o‘tkazdi. Mahallada ja’mi yoshlar soni 507 nafarni tashkil etadi. 2025-yilda bitiruvchi yoshlar bandligi dasturida 11 nafar yosh kiritilgan bo‘lib, shundan 5 nafari oliy talim muassasariga, 6 nafari doimiy ishga joylashtirilgan. Og‘ir toifadagi yoshlar soni 6 nafarni tashkil etib, ular korxona, tashkilot rahbarlariga biriktirilgan. Har hafta payshanba kunlari 9-sonli maktabda o‘quvchilarning davomadi o‘rganilib boriladi. Shahar IIB xodimlari bilan hamkorikda "Tungi reyd" profilaktik tadbirlari muntazam olib borilmoqda. “Yoshlar va qonun” harbiy vatanparvarlik tadbirida mahalladagi "Tamaddum" jamoasi viloyat bosqichida faxrli 2- o‘rinni qo‘lga kiritdi. Shahar kengashi deputati T.Niyozov yoshlar o‘rtasida sog‘lom muhitni shakllantirishda yoshlar yetakchisini o‘rni alohida ekanligini ta’kidladi.