Bugun Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashining VII-chaqiriq 12-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Sessiya kun tartibida : O‘zbekiston XDP deputatlik guruhi hamda “Adolat” SDP dan tuman Kengashi deputatligiga saylangan deputatlar tashabbusi bilan kiritilgan Jalaquduq tumani aholisi o‘rtasida to‘ylar, oilaviy tantanalar, ma’raka va marosimlarni o‘tkazilishini tartibga solish hamda bu borada ijtimoiy adolat, milliy qadriyat va qonuniylik tamoyillarini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida, O‘zbekiston XDP deputatlik guruhi hamda O‘zbekiston “Adolat” SDPdan tuman Kengashi deputatligiga saylangan deputatlar tashabbusi bilan kiritilgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 maydagi “2025-2030 yillarda bolalar saratoniga qarshi kurashishi bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi milliy strategiyasini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-186 sonli qarorining tumandagi ijrosi yuzasidan Jalaquduq tuman tibbiyot birlashmasi rahbari U.Umarovning hisoboti to‘g‘risida , O‘zbekiston “Ekologik” partiyasi tuman Kengashi deputatlik guruhi ish rejasiga muvofiq “Andijon suvta’minoti” AJ Jalaquduq tuman bo‘limi rahbari
Q.Turg‘unovning
bo‘lim tomonidan 2025 yilning 9 oyi davomida amalga oshirilgan ishlar va kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik yuzasidan hisoboti to‘g‘risida va boshqa masalalar muhokama etildi.