Deputat mahallaga tashrif buyurib, holat bilan tanishdi
Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi deputati Abduxalil Mamadiyev saylov okrugidagi O’ray Elipok mahallasiga tashrif buyurib, aholi turmush sharoiti hamda mavjud muammolar bilan yaqindan tanishdi. Uchrashuv davomida deputat mahalla faollari, nuroniylar va yoshlar bilan suhbatlashib, ularning taklif va murojaatlarini tingladi.
Tashrif chog‘ida hududdagi infratuzilma masalalari, ichki yo‘llarning holati, obodonlashtirish ishlari, ta’lim va tibbiyot muassasalarining faoliyati hamda aholiga yaratilayotgan sharoitlar o‘rganildi. Shuningdek, ijtimoiy yordamga muhtoj oilalar holati o‘rganilib, ularga zarur ko‘mak ko‘rsatish bo‘yicha tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.
Deputat tashrif yakunida mahalladagi dolzarb masalalar bo‘yicha chora-tadbirlar rejasini shakllantirishini ma’lum qildi hamda aholi bilan muntazam muloqot davom ettirilishini ta’kidladi.
Abduxalil Mamadiyev
Toyloq tuman Kengashi deputati.