Mahalla yettiligi va deputat bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan ishlar
Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi deputati Sherzod Ortiqov saylov okrugidagi Nayman mahallasida mahalla yettiligi bilan uchrashuv o'tkazdi. Uchrashuv davomida mahallada amalga oshirilayotgan ishlar holati muhokama etilib, mahalladagi fuqarolarning murojaatlari tenglandi.
Mahallamizda fuqarolardan tushgan asosiy murojaatlar kredit olish, kontrakt to‘lovlarini amalga oshirishda ko‘mak berish, hamda maktabga boruvchi yo‘l yoqasida piyodalar yo‘lagi qurish masalalariga oid bo‘ldi. Ushbu murojaatlar bo‘yicha mahalla yettiligi bilan birgalikda muhokamalar o‘tkazilib, ularni ijobiy hal etish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab olindi. Mazkur masalalarni tegishli tashkilot va muassasalar ko‘rib chiqishi hamda tezkor yechim topilishi maqsadida deputatlik so‘rovlari tuman miqyosidagi mutasaddi idoralarga yuborildi.