Учқудуқ туманида халқ депутатлари туман Кенгашининг навбатдаги саккизинчи сессияси ZOOM платформаси орқали ўтказилди.
Xalq deputatlari Uchquduq tumani Kengashi deputatlari tomonidan mikroloyihalar o'rganildi.
QIZLAR YIG‘ILISHI
MILLIYLIK URFDA!
Sogʻlom turmush tarzi – bu xatti-harakatlarning xavf omillarini nazorat qilish orqali sogʻligʻini saqlashga va yuqumli boʻlmagan kasalliklar xavfini kamaytirishga yordam beradigan insonning turmush tarzidir
“Mahalla yettiligi”ga ko‘maklashish, mahallalarda qabul qilinayotgan qarorlarning haqqoniyligi va asosliligini taʼminlash maqsadida Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish maqsadida.
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi kotibiyati mudiri N.Kiyamov va hudud deputati M.Umirova tumandagi «Shayxlar» mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib, mahalladagi ijtimoiy xodim bilan ijtimoiy himoyaga muhtoj shaxslarga ijtimoiy xizmat va yordamlar ko‘rsatishishni tashkil qilish bo‘yicha o‘zaro hamkorlikda bajarishini yo‘lga qo‘yish kerakligi haqida kelishib olishdi.