САЙЛОВЧИЛАР БИЛАН УЧРАШУВ:
Жорий йилнинг 17 январь куни тумандаги "Қизилтепат" маҳалласидан сайланган депутат И.Хужаева, халқ депутатлари туман Кенгаши котибияти мудири З.Қудратов ва Ўзбекистон Экологик партияси туман Кенгаши масъул ходими М.Ўсаровлар аҳоли ва сайловчилар билан учрашди. Учрашув аввалида ҳудудда аҳолининг бандлигини таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар билан танишиб чиқилди ва шундан сўнг ташкил этилган учрашув давомида бугунги кунда юртимизда аҳолининг турмуш даражасини яхшилаш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар тўғрисида маълумот бериб ўтилди. Шунингдек “Ўзбекистон-2030” стратегиясини “Атроф-муҳитни асраш ва “яшил” иқтисодиёт йили”да амалга оширишга оид давлат дастури лойиҳаси тўғрисида йиғилганларга атрофлича тушунчалар берилди ва лозим бўлса қарор лойиҳаси учун таклифлар билдиришлари мумкинлиги айтиб ўтилди. Бундан ташқари ҳудуддаги аҳолини қийнаётган муаммолар юзасидан мурожаатлар тингланиб, муаммолар юзасидан тегишли тартибда депутатлик сўровлари киритилиши режалаштирилди