Xalq deputatlari Shirin shahar Kengashi 5-Ulug‘bek saylov okrugidan saylangan shahar kengashi deputati D.Azizbayeva "Bunyodkor" MFY fuqarolarining mavjud muammolari va ularning hal etilishi yuzasidan individual tartibda hal etish choralari ko‘rilmoqda. Tadbir davomida " Bunyodkor" mahallasida yashovchi nogironligi bo‘lgan Yu. Abduraimaxunova oilaviy sharoiti o‘rganildi. Jarayon o‘zida moddiy yordam ajratilishida koʻmaklashildi. Bunyodkor mahallasi 12-uy 3-xonadonda yolg‘iz yashovchi fuqaro R.Mingaliyevaning mavjud muammolari o‘rganilib, "O‘zgalar parvarishiga muhtoj shaxsga uyda ijtimoiy xizmat ko‘rsatish" yordami ko‘rsatildi.
Shunigdek 11-uy 7-xonadonda yashovchi A.Tasbulatova xonadoni o‘rganilib, aniqlangan muammo borasida SEO va JS bo‘limi xodimlari tomonidan dezinfeksiya va dezinseksiya tadbirlar olib borildi.
Shunigdek fuqarolarning mavjud murojaatlari bo‘yicha tegishli tashkilotlarga deputat so‘rovi yuboriladigan bo‘ldi.