Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashi deputati D.Achilova o‘z saylov hududidagi Changal mahallasida joylashgan 16-sonli oilaviy poliklinikada bo‘lib, muassasadagi mavjud sharoitlar va aholiga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmat sifatini o‘rgandi.
O‘rganish davomida quyidagi masalalarga asosiy e’tibor qaratildi:
• Moddiy-texnik baza: Tibbiy asbob-uskunalar bilan ta’minlanganlik darajasi va bino holati.
• Dori-darmon ta’minoti: Imtiyozli asosda beriladigan va shoshilinch yordam uchun zarur dori vositalarining mavjudligi.
• Xizmat ko‘rsatish sifati: Tibbiyot xodimlarining aholi bilan muloqot madaniyati va navbatlarni tartibga solish tizimi.
• Aholi fikri: Poliklinikaga tashrif buyurgan bemorlar va mahalla faollari bilan suhbatlashilib, ularning taklif va e’tirozlari tinglandi.
"Aholi salomatligi — har birimiz uchun ustuvor vazifa. Poliklinikadagi sharoitlar va xizmat ko‘rsatish darajasi bevosita tuman ijtimoiy ko‘rsatkichlariga ta’sir qiladi. Bugungi o‘rganishimiz davomida aniqlangan kamchiliklar yuzasidan tegishli choralarni ko‘rish va soha mutasaddilariga deputatlik so‘rovini yuborish choralari ko‘riladi," — deydi deputat D.Achilova.