Paxtakor tumanining Bog‘ishamol mahallasida “Obod mahalla” mezonlari asosida keng ko‘lamli obodonlashtirish va rekonstruksiya ishlari izchil amalga oshirilmoqda.
Xususan, ko‘p qavatli uylar atrofida aniqlangan noqonuniy qurilmalar bartaraf etilib, buzish ishlari natijasida hosil bo‘lgan qurilish chiqindilari maxsus texnikalar yordamida olib chiqib ketilmoqda. Hududni obodonlashtirish va sanitariya holatini yaxshilash bo‘yicha tizimli choralar ko‘rilmoqda.
Jarayonlar tuman Xalq deputatlari Paxtakor tumani deputati, tuman hokimi Xusan Abduvoxidov, tuman prokurori X.Gaziyev, tuman IIB boshlig‘i Y.Akaboyev hamda mutasaddi tashkilotlar rahbarlari ishtirokida o‘tkazildi.
Mas’ullar tomonidan uyma-uy yurilib, aholi bilan bevosita muloqot qilindi hamda noqonuniy qurilmalarni bartaraf etish yuzasidan tushuntirish ishlari olib borilmoqda