Deputat hududidagi maktablar isitish tizimlarini o‘rgandi va ota-onalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi
✅Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati Mo'tabar Yo‘ldosheva o‘z Toyloq tumanidagi 24–25-sonli umumta’lim maktablarida bo‘lib, kuz-qish mavsumida ta’lim muassasalaridagi isitish tizimining holati bilan yaqindan tanishdi. Uchrashuv davomida maktablarda yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv xonalarining issiqlik ta’minoti hamda o‘quvchilar uchun qulay muhit masalalariga alohida etibor qaratdi.
✅Shuningdek, mazkur maktablarda tahsil olayotgan o‘quvchilarning ota-onalari bilan uchrashuvlar tashkil etildi. Uchrashuvlar yoshlarni yot g‘oyalar ta’siridan asrash, ular ongida sog‘lom dunyoqarashni shakllantirish, shuningdek jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish masalalariga bag‘ishlandi.
✅Tadbir davomida soha mutaxassislari tomonidan ota-onalarga farzand tarbiyasidagi mas’uliyat, internet va ijtimoiy tarmoqlardan oqilona foydalanish, yoshlar orasida salbiy holatlarni barvaqt aniqlash va ularning oldini olish bo‘yicha qator muhim tavsiyalar berildi.
✅Uchrashuv ishtirokchilarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar berilib, ota-ona, maktab va jamoatchilik hamkorligini yanada mustahkamlash muhimligi ta’kidlandi. Bunday ma’rifiy va profilaktik tadbirlarni muntazam ravishda o‘tkazib borish yoshlar tarbiyasida muhim ahamiyat kasb etishi qayd etildi.