Deputatlar tomonidan Prezident farmonlarining ijrosi
23-Do'stlik okrugidan saylangan deputat M.Axrorov mahalla fuqarolar yigʻinida “mahalla ettiligi" bilan aholi murojaatlarini oʻrganish va hal qilish maqsadida hududni o‘rganildi. Murojaatlarning aksariyati joyida hal etildi, qolganlari esa hal qilish uchun mutasaddi tashkilot rahbarlariga yoʻnaltirildi. Baʼzi murojaatlar boʻyicha fuqarolarga tegishli maslahatlar berildi. Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-sonli farmoni, korrupsiyani oldini olish va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘ybchamilliy kengashning 2025-yil 5-mart kunda o‘tkazilgan kengaytirilgan yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.Mirzayev tomonidan berilgan topshiriqlarga asosan mahallada to‘y-marakalarni ortiqcha isrofgarchilikka yo‘l qo‘ymaslik, shukuronalik bilan hayot kechirish bo‘yicha targibot ishlsrini olib bordi.